BIP -->

Krajewskiego 1,
51-690 Wrocław

ZS9

 

Ryszard Tomaszewski to sztangista na wózku inwalidzkim i najlepszy sportowiec niepełnosprawny Wrocławia i całej Polski. W 1971 roku uległ wypadkowi w pracy, po którym długi czas spędził w szpitalu, ale nie poddał się; rozpoczął trenować podnoszenie ciężarów. I osiągnął wspaniałe sukcesy. Ma w swoim dorobku sportowym  7 medali Igrzysk Olimpijskich ( 4 złote, 2 srebne, 1 brązowy), 8 medali Mistrzostw Świata ( 7 złotych i 1 srebny) i 10 medali Mistrzostw Europy – wszystkie złote!. Karierę sportową zakończył w 2001 roku i od tego czasu rozpoczął pracę z młodymi niepełnosprawnymi siłaczami, ucząc ich sportu oraz wiary i radości z osiąganych sukcesów.

Janusz Kusociński - patron Szkoły Podstawowej nr 45

Janusz Kusociński

Historia Zespołu Szkół nr 9 we Wrocławiu

Historia szkoły Button

Fryderyk Chopin - patron Szkoły Muzyczej.

Fryderyk Chopin

Festiwal Teatrów Szkolnych - Zielona Gęś

Zielona Gęś DE; ?>

Blog biblioteki szkolnej

Blog biblioteki szkolnej

Gazetka szkolna redagowana przez uczniów naszej szkoły.

Gazetka szkolna