BIP -->

wolontariat szkolny

Nasza szkoła  po raz pierwszy wzięła udział w akcji:  IV Przerwa na czytanie - ogólnopolska akcja bicia rekordu w czytaniu na przerwie.

W przedsięwzięciu wzięło udział 991 placówek oświatowych oraz 14 placówek partnerskich na świecie: na Litwie, w Grecji, Rumunii, Turcji, na Węgrzech, w Bułgarii, Wielkiej Brytanii, we Włoszech, Macedonii oraz Francji.

Honorowy patronat nad akcją objęła Fundacja „ABC XXI - Cała Polska czyta dzieciom”, Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa oraz Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki.  Patronat medialny: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.                                                                                                    Akcja realizowana w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
W sumie akcja zgromadziła oszałamiającą liczbę 158 809 osób czytających na przerwie.

biblioteka szkolna

1 miejsce - Lena klasa 2b
2 miejsce - Jagoda klasa 2b
3 miejsce - Zuzanna klasa 2b i Weronika 2m