ZS9

Dnia 14 marca 2019 r. odbył się Dzień Otwarty Szkoły. Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali gabinety dla odwiedzających gości. Uczniowie mogli wziąć udział w zajęciach pokazowych: chemiczno-biologicznych, muzycznych, matematycznych, zajęcia- wf, plastycznych, technicznych i innych. Rodzice wraz z dziećmi mogli zobaczyć, jak funkcjonuje biblioteka szkolna. Dużym zainteresowaniem cieszyła się czytelnia i zorganizowane w niej zajęcia. W trakcie Dnia Otwartego Szkoły odbyły się również koncerty wykonanie przez uczniów z klas muzycznych i pokaz tańca.

Zobacz zdjęcia:DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Klasa 3a, wraz ze swoją wychowawczynią ze świetlicy, Panią Kamilą Wojtyńską, pragnie zaprosić wszystkich na kiermasz słodkości, który odbędzie się 25 marca 2019, tj poniedziałek. Można będzie kupić, różnego rodzaju ciasta, muffinki, babeczki... za 1zł, 2zł, 3zł, 4zł...

Wszystkie zebrane przez nas pieniądze zostaną przelane na konto dolnośląskiej fundacji rozwoju ochrony zdrowia na rzecz ciężko chorej dziewczynki z naszej klasy i jej dwóch braci, którzy również potrzebują naszej pomocy. Nie bądź obojętny- przyjdź, kup i zasmakuj radości pomagania innym.
Z pozdrowieniami.... 3a z wychowawczynią ze świetlicy 😊

REGULAMIN II WROCŁAWSKIEGO KONKURSU NA NAJCIEKAWSZĄ PREZENTACJĘ POWERPOINT dla uczniów klas V – VI szkół podstawowych
z Wrocławia i powiatu wrocławskiego „Discover Ireland ” 2019

organizowany przez SP 40 oraz SP 21 we Wrocławiu

Uczniowie mają za zadanie wykonać prezentację PPT na temat Irlandii:
 czas trwania prezentacji: 6 - 7 minut; maksymalna liczba slajdów - 20,
 w oparciu o samodzielnie wyszukane materiały audiowizualne uczniowie przedstawiają kraj w języku polskim,
 w prezentacji należy umieścić informacje o zabytkach, ciekawych miejscach, słynnych ludziach, wydarzeniach historyczych i kulturalnych, charakterystycznych zwyczajach, strojach, świętach narodowych i religijnych, sportach, ciekawostkach itp. (ilość elementów oraz ich kolejność wg uznania uczniów),
 prezentację urozmaicić mogą fragmenty muzyki, wypowiedzi mieszkańców, itp.,
 uczniowie starają się nadać swojej prezentacji oryginalną formę,
 uczniowie umieszczają w swojej prezentacji spis materiałów źródłowych

Osoby zainteresowane zgłaszają się do p. Fitrzyk sala 40.

Kolejny sukces naszej nauczycielki pani Małgorzaty Klisowskiej-Pachołek

Pani Małgorzata prowadzi klasę fletu poprzecznego w OSM i SM. W szkole pełni funkcję kierownika sekcji instrumentów dętych i perkusji.

Absolwentka  Wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. W roku 2006 ukończyła studia podyplomowe w Staatliche Hochschule für Musik Trossingen, Institut für Alte Musik w zakresie gry na fletach dawnych, pod kierunkiem prof.Linde Brunmayr-Tutz. Swe umiejętności doskonaliła także na kursach mistrzowskich u Phillippe Bernolda, Miriam Nastasi, Petera-Lukasa Grafa, Kate Clark, Barta van Oorta, Christiana Boysena. W swoim bogatym dorobku ma wiele projektów koncertowych oraz nagrań min. dla niemieckiej rozgłośni SWR. Jako solistka koncertowała w Staats Oper Berlin.

Flecistka współpracuje z zespołami i orkiestrami Mitteleuropäische Barock Orchester Roveretto, Bach Akademie Stuttgart, Arte dei Suonatori. Jest stałym członkiem  Wrocławskiej Orkiestry Barokowej, z  którą koncertuje w kraju i za granicą.

Wrocławska Orkiestra Barokowa
Wrocławska Orkiestra Barokowa została założona w 2006 r. przez Andrzeja Kosendiaka. Jest zespołem działającym w ramach Narodowego Forum Muzyki, jednej z niewielu instytucji kulturalnych w Polsce mogących się poszczycić posiadaniem orkiestry barokowej grającej na instrumentach historycznych. Podczas każdego z sezonów artystycznych w NFM orkiestra prezentuje własną serię koncertową, która zawsze jest gorąco przyjmowana przez publiczność. Repertuar orkiestry obejmuje utwory od wczesnego baroku do romantyzmu, od kompozycji kameralnych po wielkie dzieła oratoryjne. Od początku działalności zespołu jego dyrektorem artystycznym jest znakomity wiolonczelista Jarosław Thiel.

W dniach 1-3.03.2019 r. drużyna Red Nuts, w skład której wchodzili: Ola, Julia, Dominika, Antek, Bruno i Hubert z klasy 6 wzięli udział w XIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination. W tegorocznej Olimpiadzie DI wzięło udział 215 Drużyn, czyli niemal 2000 uczestników z całej Polski, 10 Drużyn zagranicznych oraz 270 Trenerów. Uczniowie od pół roku przygotowywali się do występu artystycznego „Szach – Mat”, w którym drużyna rozwinęła swoje zdolności artystyczne oraz aktorskie. Mieli oni za zadanie stworzyć niezapomnianą historię, zaprezentować specjalny element gry (taniec, gra na żywo na Ukulele), zaprojektować pojemnik oraz element techniczny (chemiczny eksperyment). Uczniowie wzięli również udział w warsztatach zorganizowanych przez Hydropolis „(Nie)znana woda” oraz w grze terenowej. Poznali oni również drużynę bliźniaczą ze Szkoły Podstawowej z Sochaczewa, z którą integrowali się przy wspólnym Wyzwaniu na Już. Drużyna prowadziła wyrównany bój z pozostałymi zespołami, dzięki czemu świetnie bawili się i poszerzali swoje horyzonty. Tegoroczna Olimpiada Kreatywności otrzymała Patronaty Honorowe od Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Wrocławia oraz Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności.

Zobacz zdjęcia:XIV OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA KREATYWNOŚCI

Blog biblioteki szkolnej