ZS9

Krajewskiego 1,
51-690 Wrocław

Za nami pierwszy etap prac nad projektami graffiti, które wiosną pojawią się na kolumnach oraz ścianach przed szkołą. Klasy 4 i 5 pracują nad obrazami w 4 grupach tematycznych, najlepsze projekty wyłonione w drodze konkursu zostaną przeniesione przez uczniów na kolumny. Natomiast klasy 6 projektują prawdziwe graffiti, najlepsze - wyłonione w ogólnoszkolnym głosowaniu - zostaną namalowane sprayami na ścianach. Graffiti są na razie anonimowe, ponieważ będziemy głosować na projekt, a nie na autora. Prace jeszcze trwają,  więc nie wszystkie są jeszcze skończone. Zobaczcie sami, jak zdolnych mamy uczniów! A to dopiero projekty! Magdalena Nowak
Czytaj więcej: PROJEKTY GRAFFITI

11 XI 2018 r. nasi uczniowie z klas piątych oraz szóstych pod opieką nauczycieli i w asyście rodziców uczestniczyli w radosnym świętowaniu 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, biorąc udział w marszu i uroczystościach z udziałem władz miasta Wrocławia.

   


 

W dniu 9 IX 2018 r. odbyły się Msza św. w ceremoniale wojskowym i uroczystości w Sanktuarium Golgoty Wschodu przy u. Wittiga upamiętniające wybuch i ofiary II wojny światowej z udziałem pocztu sztandarowego i nauczycieli naszej Szkoły.

      


 

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystości pasowania na czytelnika. 

Dzieci zapoznały się z biblioteką szkolną, zasadami wypożyczania. Obejrzały przedstawienie przygotowane przez starsze koleżanki z klasy 4m oraz rozwiązywały  zagadki czytelnicze. Spotkanie zakończyło się wypożyczeniem książek oraz wręczeniem zakładek.  
 
                          Zapraszamy do biblioteki szkolnej!
 
    

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję Samorządu Uczniowskiego : „Zbiórka słodyczy dla dzieci z wrocławskiego hospicjum”.

Cała akcja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, za co z całego serca dziękujemy.

W akcję włączyły się wszystkie klasy z naszej szkoły.  Efekty można podziwiać na zdjęciach. Mali pomocnicy już pomogli w spakowaniu słodyczy, aby zdążyły dotrzeć do dzieci z hospicjum na czas.

 


 

„Światowy Dzień Misia”

W dniach 26-29 listopada 2018 w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Misia. Organizatorami tych dni były Samorząd Szkolny klas 1-3 i biblioteka szkolna. Tradycyjnie w tych dniach dzieci przyniosły pluszaki. Przeprowadzono konkursy, zajęcia w klasach i bibliotece szkolnej. Dzieci tworzyły opowiadania, kolorowały misie, poznawały historię narodzin pluszowego misia i opowiadania o przyjaźni. Obejrzały przygody rodziny Misiaków. Na koniec mogły posmakować co nieco oraz zrobić prezenty dla misia. Uczniowie ten czas przeżyli bardzo radośnie i w przyjazne atmosferze.                                                                                        

                                        Sami zobaczcie!        

 „Teraz jest idealna pora na małe co nieco” – stwierdził Kubuś Puchatek.


 

Janusz Kusociński - patron Szkoły Podstawowej nr 45

Janusz Kusociński

Historia Zespołu Szkół nr 9 we Wrocławiu

Historia szkoły Button

Fryderyk Chopin - patron Szkoły Muzyczej.

Fryderyk Chopin

Festiwal Teatrów Szkolnych - Zielona Gęś

Zielona Gęś DE; ?>

Blog biblioteki szkolnej

Blog biblioteki szkolnej

Gazetka szkolna redagowana przez uczniów naszej szkoły.

Gazetka szkolna