BIP -->

Krajewskiego 1,
51-690 Wrocław

W dniu 15.05.2019 r. na Polach Marsowych przy Stadionie Olimpijskim rozegrane zostały Mistrzostwa Wrocławia Igrzysk Dzieci w piłce nożnej dziewcząt. Pomimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych nasza reprezentacja wywalczyła III miejsce!

Skład zespołu:

6a: Małek Nicole, Bremer Martyna, Droń Maja, Makowska Zofia, Anna Cygan

6c: Fałat Martyna, Olszewska Julia, Rabie Alaa, Rosół Aleksandra

6m: Hanna Mikos

5a : Hanna Zimecka, Julia Nawrocka,

 

Trener: Magdalena Jania


 

W ostatnich dwu tygodniach nasza Szkoła brała udział w programie „Orientuj się we Wrocławiu”. Celem spotkań była promocja dyscypliny biegów na orientację. Zajęcia miały charakter praktyczny i odbyły się na terenie szkoły i Parku Szczytnickiego. Uczniowie mieli okazję zapoznania się z nową dyscypliną sportową, mogli też przyswoić sobie podstawową wiedzę i  zasady dotyczące biegów na orientację. Udział w zajęciach i pokonanie trasy odbywały się w obecności instruktorów i nauczycieli WF.  Projekt realizowany dzięki Urzędowi Miejskiemu Wrocławia oraz  Dolnośląskiemu Związkowi Orientacji Sportowej.  Koordynatorem  przedsięwzięcia  z ramienia Szkoły była Pani Magdalena Jania.

 


 

 W dniu 14 maja odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Wrocławia Igrzysk Dzieci w Lekkoatletyce. Nasi uczniowie startowali na Stadionie Olimpijskim w następujących konkurencjach:

60 m, 300 m, 600 m (dz), 1000 m (chł), skok w dal ze strefy, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową 150 g, kula 3kg (dz), kula 4kg (chł), 4 x 100 i sztafeta szwedzka (100-200-300-400).

Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, nasza reprezentacja odniosła wielkie sukcesy. Wróciliśmy z licznymi medalami i tytułami Mistrzów i Wicemistrzów Wrocławia.

Wyniki w poszczególnych konkurencjach:

Bieg na 300m:

złoty medal  - Dagmara Piskorowska z kl. 6c,

srebrny medal - Daria Piskorowska z kl. 6c

Skok wzwyż:

złoty medal – Jagoda Downer kl. 5a

srebrny medal – Zofia Makowska kl. 6a

Bieg 60m:

finał – Nela Baranowska kl. 6m, Aleksandra Rosół kl. 6c

Rzut piłeczką palantową:

brązowy medal – Janek Szymankiewicz kl.5a

Bieg na 1000 m:

brązowy medal - Dominik Niełacny 4a

Pchnięcie kulą:

złoty medal – Maja Droń kl.6a

Sztafeta 4x100:

srebrny medal – Aleksandra Rosół kl. 6c, Dominika Matuszewska kl.5a, Nikole Małek kl.6a, Angelika Kląskała kl. 5a

Sztafeta szwedzka (100,200,300,400):

Złoty medal – Nela Baranowska kl.6m, Antonina Choińska kl.5m, Daria Piskorowska kl.6c, Dagmara Piskorowska kl.6c

W klasyfikacji drużynowej: dziewczęta zajęły I miejsce, a chłopcy III miejsce we Wrocławiu!

Ich nauczyciele to: Wiesława Mikołajczyk, Magdalena Jania, Zbigniew Stankiewicz.

 

Zobacz zdjęcia:Mistrzowie i Wicemistrzowie z ZS nr 9 podczas Indywidualnych  Mistrzostw Wrocławia Igrzysk Dzieci...

Informujemy, że decyzją jury Festiwalu:
p. Jerzego Weltera ( przewodniczącego), p. Marii Lubienieckiej, p. Anny Charewicz, p. Katarzyny Kabat zostały wyróżnione następujące zespoły ( kolejność grup przypadkowa):

TEATR Z EKOLI z Zespołu Szkół EKOLA Fundacji Oświatowej EKOLA
spektakl: Wycieczka w reżyserii p. Bartłomieja Kamińskiego

TEATR Z OPTIMUM ze Szkoły Podstawowej OPTIMUM  we Wrocławiu
spektakl: Dom bardzo spokojnej starości w reżyserii p. Bartłomieja Kamińskiego

Teatr PARAWAN PLUS ze Szkoły Podstawowej nr 61 we Wrocławiu
spektakl: W skrócie – sen w reżyserii p. Hanny Bąbelewskiej

Teatr: GRUPA POLSKO-UKRAIŃSKA  z Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu
spektakl: Wodjanki w reżyserii p. Anny Stokłosy

Teatr VENA z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Wojtka Bellona we Wrocławiu
spektakl: The soldier’s Tale w reżyserii p. Natalii Michalczak, p. Doroty Łaszewskiej, p. Emilii Pikuły

Kółko teatralne NIC TAKIEGO ze Szkoły Podstawowej w Krynicznie
spektakl: Lilije w reżyserii p. Moniki Kielan

Kółko teatralne PROMYK z Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini
spektakl: Mieszanka na wesoło w reżyserii p. Piotra Pary

Indywidualne wyróżnienia za kreacje sceniczne otrzymali:
- uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego nr 10 we Wrocławiu, spektakl: Manewry miłosne – wczoraj i dziś w reżyserii p. Grażyny Melskiej:
Bartosz PogorzałyPAN TADEUSZ
Weronika ŁojewskaPANNA MŁODA
Daria Lasek i Maciej HofbauerTANCERZE ( TANGO )

- Milena Janukowicz z KÓŁKA TEATRALNEGO PROMYK z Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini za rolę:
MATKI PANA MŁODEGO oraz DZIEWCZYNKI Z ZAPAŁKAMI,
spektakl: Mieszanka na wesoło w reżyserii p. Piotra Pary

Indywidualne wyróżnienie dla wokalisty Krystiana Gontarza za wykonanie utworu: „Dziwny jest ten świat” ( Cz.Niemen) ze spektaklu: Chodź człowieku, coś Ci powiem… w reżyserii p. Violetty Kłos i p. Jana Łukowskiego, grupa teatralna ŚWISTAK ze Szkoły Podstawowej nr 76 we Wrocławiu


Gratulujemy.



 

klasy 4
 
miejsce 1 - Laura Walkowiak    kl. 4a
miejsce 2 - Adam Boguszyński kl. 4a
                  Marta Figzał           kl. 4m
miejsce 3 - Pola Moralewicz      kl. 4b
                  Magdalena Jóźwiak kl. 4b
                  Hanna Sudnik-Hryniewicz kl. 4a
 
wyróżnienia Oliwia Downer      kl. 4a
                   Zofia Świrydczuk  kl. 4b
                   Bartosz Bremer    kl. 4c
                   Bianka Rogowska kl. 4 c
klasy 5
 
miejsce 1 - Julia Jakowczuk    kl. 5b
                  Zuzanna Grędziak kl. 5b
miejsce 2 - Jan Świdurski       kl. 5b
                  Michał Kozioł        kl. 5a
                  Natalia Cembrzyńska kl. 5b   
miejsce 3 - Jagoda Downer    kl. 5a
                  Hanna Sawicka    kl. 5b
                  Jan Zdralewicz     kl. 5m
 
wyróżnienia - Nela Seniuk      kl. 5a
                     Jakub Michalski kl. 5a
                     Oliwier Wadowski kl. 5m
                     Paweł Szelachowski kl. 5m
klasy 6
 
miejsce 1 - Bruno Krajewski      kl. 6a
miejsce 2 - Julia Olszewska       kl. 6a
                  Aleksandra Małycha kl. 6b
miejsce 3 - Daria Piskorowska   kl. 6c
 
wyróżnienia - Aleksandra Węgrzynowicz kl. 6b
                     Julia Suchocka           kl. 6b
                     Dagmara Piskorowska kl. 6c
 
  
    
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i tym, którzy wzięli udział w konkursie!

PROTOKÓŁ Z PRZEBIEGU KONKURSU RECYTATORSKIEGO W RAMACH PROJEKTU WĘDRÓWKI SZLAKIEM WARTOŚCI.

 PROTOKÓŁ


 

Janusz Kusociński - patron Szkoły Podstawowej nr 45

Janusz Kusociński

Historia Zespołu Szkół nr 9 we Wrocławiu

Historia szkoły Button

Fryderyk Chopin - patron Szkoły Muzyczej.

Fryderyk Chopin

Festiwal Teatrów Szkolnych - Zielona Gęś

Zielona Gęś DE; ?>

Blog biblioteki szkolnej

Blog biblioteki szkolnej

Gazetka szkolna redagowana przez uczniów naszej szkoły.

Gazetka szkolna