BIP -->

IV Przerwa na czytanie - ogólnopolska akcja bicia rekordu w czytaniu na przerwie.

Od 8 - 15 maja 2019 nasza szkoła bierze udział w akcji

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału.

Czytaj w czasie przerwy na korytarzu, w bibliotece, gdzie chcesz!

Celem akcji jest:

• promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
  • integracja środowiska lokalnego;
  • pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
  • wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;
  • zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Zapraszamy!!!
                                                                       Biblioteka szkolna

ZOBACZ ZDJĘCIA: PRZERWA NA CZYTANIE

Laureatem konkursu międzyszkolnego "Pożeracze Książek" został Michał Kozioł z klasy 5a.

Wyróżnienia z międzyszkolengo konkursu DZIELI NAS PÓŁ WIEKU organizowanego prze LO XII otrzymały w kategorii PORTRET LITERACKI:

Hanna Jóźwiak 5b, Marta Pohl i Amelia Droń z klasy 3a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów - biblioteka szkolna

Czytaj więcej: Wyniki konkursów POŻERACZE KSIĄŻEK i DZIELI NAS PÓŁ WIEKU

1 miejsce - Lena klasa 2b
2 miejsce - Jagoda klasa 2b
3 miejsce - Zuzanna klasa 2b i Weronika 2m

WYRÓŻNIENIA:

Michał - klasa 2m
Mateusz - klasa 2m
Julian    - klasa 2m
Rozalia  - klasa 2m
Martyna - klasa 1a
Marta    -  klasa 1a
Magda  -  klasa 1m
Lena     -  klasa 1a
Maria    -  klasa 1a
Ewa      -  klasa 1a

Biblioteka szkolna

ZOBACZ ZDJĘCIA: Wyniki konkursu plastycznego "Moja ulubiona baśń H.CH.Andersena"

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI

p. Aldona Stawińska

p. Edyta Dmochowska

13.30-17.00

O BIBLIOTECE

Biblioteka znajduje się na pierwszym piętrze szkoły i zajmuje dwa  pomieszczenia - wypożyczalnię i czytelnię. Posiada bogaty księgozbiór - literaturę piękną  i popularnonaukową oraz zbiory specjalne. Czytelnia wyposażona jest w 4 komputery z łączem internetowym oraz sprzęt audiowizualny. Warsztatem informacyjnym biblioteki są najnowsze encyklopedie, słowniki, leksykony i przewodniki przedmiotowe. Nasza biblioteka jest miejscem przyjaznym, sprzyjającym nauce i relaksowi. Uczniowie chętnie odrabiają tu zadania domowe. Pomagają im w tym dyżurujący nauczyciele przedmiotów i nauczyciele – bibliotekarze.

Blog biblioteki szkolnej