BIP -->

zachęcamy Was do redagowania tekstów na stronie internetowej szkoły  http://www.zs9.wroclaw.pl/index.php/szkola/biblioteka/informacje

Czy chętnie korzystacie z wirtualnej biblioteki? Jakie książki dostępne w internecie polecilibyście Waszym kolegom? Prosimy, piszcie do nas, bądźcie z nami w kontakcie przez dziennik elektroniczny.

Nauczyciele-bibliotekarze

KONKURS  REKLAMA  KSIĄŻKI

Biblioteka Zespołu Szkół nr 9 ogłasza konkurs na reklamę książki w formie krótkiego filmu lub nagrania audio.

Wykonaj krótki film reklamowy lub nagranie audio o tematyce związanej z książką, którą chcesz polecić innym i prześlij nagranie!

Cele konkursu:

- Promocja czytelnictwa i literatury

- Zachęcenie uczniów do czytania w wolnym czasie

- Doskonalenie umiejętności posługiwania się żywym słowem

- Nabycie i doskonalenie umiejętności posługiwania się nowoczesnymi instrumentami reklamy i marketingu

Warunki konkursu

- Konkurs adresowany jest do dzieci  i młodzieży z klas I-VIII  Zespołu Szkół nr 9

- Czas trwania nagrania: od 1 minuty do 5 minut

- Termin przesyłania filmów i nagrań audio: do 22 grudnia 2020 r.

Jurorzy wybiorą najciekawsze reklamy. Po powrocie do szkoły na zwycięzców będą czekały dyplomy i nagrody.

Edyta Dmochowska-Wesołowska

Anna Domagała-Palka

Tablica z książkami do słuchania:

Na padlecie znajdziesz ciekawe audiobooki.

Tu znajdziesz quizy, posłuchasz legend, obejrzysz przedstawienie.

Z okazji Świąt Wielkanocnych biblioteka szkolna ogłasza konkurs "Wspólne świąteczne czytanie". Prosimy o przesyłanie zdjęć. Najpiękniejsze zostaną nagrodzone po powrocie do szkoły. Z życzeniami zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Wielkanocnych.

Nauczyciele bibliotekarze

Polecamy codzienne spotkania ze sławnymi pisarzami i pisarkami. W ramach Unii Literackiej na portalu społecznościowym facebook 3 kwietnia Olga Tokarczuk przeczytała opowiadanie "Próba generalna".
"To niecodzienna okazja do spędzenia tego czasu razem, wśród ludzi zainteresowanych literaturą.
Za nami już dwadzieścia spotkań, setki tysięcy widzów, a największy festiwal literacki w Polsce wcale się nie zatrzymuje! Jak obiecaliśmy, „UL z książkami” brzęczy dla Was przez całą epidemię. Codziennie o 18 literatki i literaci specjalnie dla Was czytają, rozmawiają i błaznują – w tygodniu dla dorosłych, a w weekendy dla młodszych czytelników. Zapraszamy na czwarty tydzień spotkań, wychodzić do lasu nie można, na pewno czytacie bez przerwy, ale raz dziennie o 18 odkładajcie książki i zaglądajcie do nas. Jeśli przegapicie spotkania na żywo, to wszystkie nagrania lądują na naszej stronie Unia Literacka.

Blog świetlicy szkolnej