BIP -->

5 marca 2019 r.

Dzisiaj uczniowie klas pierwszych odwiedzili Wrocławski Teatr Lalek. Obejrzeli przedstawienie Co krokodyl jada na obiad?  Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w spektaklu. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w tym teatrze.

Zobacz zdjęcia:TEATR

15 lutego 2019 r.
Uczniowie z klas I - III uczestniczyli w warsztatach „Tolerancja wobec inności”. Zajęcia psychoedukacyjne dotyczące tolerancji wobec inności, mniejszości narodowych czy odmienności rasowych miały głównie na celu kształtowanie wśród dzieci postawy szacunku wobec drugiego człowieka.
W dzisiejszym  świecie rozwijanie tolerancji i akceptacji względem innych osób jest szczególnie istotne, dlatego chcemy nauczyć najmłodszych empatii i poszanowania bliźniego. Poprzez te zajęcia chcieliśmy wzmocnić więzi emocjonalne między dziećmi oraz rozbudzić w nich poczucie wzajemnego zrozumienia i życzliwości. Pokazaliśmy różnicę między równością i braterstwem a wrogością i dyskryminacją. Ponadto poruszyliśmy ważny temat akceptacji różnic indywidualnych i doceniania rozmaitości kultur.  Celem było przezwyciężenie wszelkich uprzedzeń czy przesądów oraz walka z mylnym kierowaniem się stereotypami.
Zajęcia dzięki ciekawej formie prowadzenia, charyzmie trenerów z Fundacji Pączkowe Drzewo oraz istotnej wiedzy, którą  przekazali, pomogły zintegrować grupę, zwiększyć wrażliwość na problemy tolerancji oraz przeciwdziałać konfliktom wśród najmłodszych.

Zobacz zdjęcia:TOLERANCJA WOBEC INNOŚCI
24 stycznia 2019 r.
Tuż przed feriami zimowymi uczniowie z klas I - III bawili się na balu karnawałowym. Zabawę poprowadzili animatorzy z Fundacji Pączkowe Drzewo.
Jak co roku dzieci miały wspaniałe stroje i doskonale się bawiły.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

ZOBACZ ZDJĘCIA: BAL KARNAWAŁOWY

21 grudnia 2018 r.

20 grudnia uczniowie z II a i II m zaprosili dzieci z klas młodszych na przepiękne jasełka. Zachwyciła gra aktorska, wspaniała oprawa muzyczna, a także scenografia. Pięknie wykonane kolędy wprowadziły  zebranych w świąteczny nastrój. 21 grudnia miał miejsce  wspaniały koncert kolęd i pastorałek, w którym wystąpiły połączone chóry Szkoły Podstawowej nr 45 oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej nr 2. Następnie w salach odbyły się wigilie klasowe. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

ZOBACZ ZDJĘCIA: ŚWIĘTA, ŚWIĘTA...

Blog biblioteki szkolnej