ZS9

NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W RÓŻNYCH PROJEKTACH I PROGRAMACH:

Wrocławski Festiwal Teatrów Szkolnych "Zielona Gęś"

Pax Et Bonum "Wędrówki Szlakiem Wartości"

Lepsza Szkoła (projekt matematyczny)

"Młody, ale świadomy odkrywca gór"

"Interaktywne pokazy w szkołach"

Międzynarodowy projekt HORALARM

"Dobrze Cię widzieć"

PROGRAMY

Program ogólnopolski „Owoce i warzywa w szkole”

"Mali wspaniali"

"Akademia Bezpiecznego Puchatka"

"Niesamowity świat higieny jamy ustnej"

„Lekkoatletyka dla każdego"

"Sprintem po zdrowie"

"Bądź przyjacielem swojego zdrowia"

„Szkoła w formie”

Kreatywności Destination Imagination

13 grudnia 2018r. uczniowie klas 6 wybrali się w ramach SZKOŁY W MIEŚCIE na spektakl teatralny „Klik i robisz co chcesz” na Ostrów Tumski.
Najpierw klasy 6b i 6c uczestniczyła w warsztatach „Bezpieczeństwo w sieci”, które nawiązywały do wielu zagrożeń: cyberprzemoc, niebezpieczne znajomości, wirusy czy uzależnienie od komputera i smartfona. Warsztaty „Bezpieczeństwo w sieci” łączyły psychoedukację z technikami teatralnymi, takimi jak drama, maska czy teatr dziur. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wcielając się w różne role. Ciekawy sposób prowadzenia szkolenia pokazuje uczniom jakie ryzykowne sytuacje wiążą się z korzystaniem z sieci internetowej i jak im zapobiegać.
Później dołączyli do nich uczniowie z klasy 6a i 6m, razem obejrzeli spektakl. A na koniec uczniowie klasy sportowej i muzycznej wzięli udział w identycznych warsztatach, jak koleżanki i koledzy z klasy c i b.

Klasa 6a sportowa - dobrze zaczęła tydzień, jedna lekcja wychowania fizycznego a później doskonalenie sprawności podczas niezłej zabawy w GOjump Parku Trampolin przy ul. Długosza we Wrocławiu. Najpierw rozgrzewka poprowadzona przez instruktora, później korzystaliśmy z wielu sektorów z różnymi trampolinami i atrakcjami: zabawa w piankowych kostkach, zjazd na mega oponie, zbijak … Miło spędzony czas - nie przed komputerem – i z korzyścią dla kondycji, zdrowia.

W grudniu uczniowie klasy 5d byli w Muzeum Pana Tadeusza warsztatach pt. "Techniki zdobienia papieru metoda ebru". Papier towarzyszy nam na co dzień, często jest to po prostu biała kartka… A gdyby przenieść wzory z naszej wyobraźni właśnie na kartkę papieru? Podczas warsztatów każdy uczeń wykonał własne wzory unikatowego papieru marmurkowego, który może posłużyć jako dekoracja, okładka książek i zeszytów, albo papier ozdobny. W czasie warsztatów dzieci obejrzały też fragment ekspozycji poświęcony rękopisowi Pana Tadeusza oraz Bibliotekę romantyka.

W październiku uczniowie klasy 5d brali udział w Warsztatach „Tropem radiowych sekretów”. Zajęcia rozpoczęli wycieczką po muzeum Radia Wrocław i studiach emisyjnych Radia Wrocław i Radia RAM. Uczniowie zapoznali się z historią radia i Wrocławia. Poznali „od kuchni” pracę dziennikarza i reportera radiowego. Następnie pracowali w prawdziwym studiu nagraniowym. Pod okiem najlepszych dziennikarzy Radia Wrocław zaczęli przygodę z mikrofonem. Opowiadając o sobie, przeprowadzali wywiady, konstruowali informacje radiowe, nagrywali reportaż.

Blog biblioteki szkolnej