images/obrazy/j1.jpg
SZKOŁA PODSTAWOWA
W ubiegłym tygodniu odbyły się warsztaty na temat tolerancji. To niezwykła lekcja dla uczniów, jak i dorosłych, która polega na szanowaniu innych. Uczniowie doszli do wniosku, że tolerancja to akceptacja odmienności oraz poszanowanie poglądów, pochodzenia, opinii czy upodobań innych osób. To zatem szacunek dla wolności wszystkich ludzi, którzy mają odmienny styl życia od naszego. Warsztaty poprowadziła p. Olga Stencel.
Kolejna niezwykła akcja wolontariatu, w której nasi uczniowie wzięli czynny udział. "Serce dla Kresów" to była charytatywna akcja zbierania pieniędzy w okresie Wszystkich Świętych, której celem była pomoc na rzecz zachowania polskiego dziedzictwa kulturowego, jak również udzielenie pomocy w zakresie ochrony zabytków kultury polskiej i dziedzictwa narodowego. Dziękuję bardzo za zaangażowanie Uczniom oraz ich Rodzicom, którzy dumnie wsparli całą akcję.
Dzień dobry Wszystkim! Zespół Szkół nr 9 pozdrawia. Jak miło codziennie widzieć Was w sali lekcyjnej lub na korytarzu szkolnym. Rewelacyjnie patrzeć na Wasze uśmiechnięte buzie. Dziękujemy za to, że jesteście, że ożywiacie mury szkolne. Pamiętajcie, ŻYCZLIWOŚĆ OTWIERA WIELE DRZWI. Okazywanie na co dzień szacunku, serdeczności. Witanie uśmiechem. Mówienie miłych słów, czy też niesienie bezinteresownej pomocy, to drogą którą powinniśmy podążać. BĄDŹMY ŻYCZLIWI nie tylko 21 listopada, gdy świętujemy, ale każdego dnia. Przygotujcie ŻYCZLIWKA dla wybranej osoby i wrzućcie do żółtej skrzynki, z którą w Waszych klasach pojawiają się przedstawiciele SU. Może ostatnio byliście niemili dla kogoś? Miłe słowo, przeprosiny, zwykłe ale magiczne słowa: PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ..., spowodują, że ktoś się uśmiechnie. To tak niewiele, a jednak można poczuć się wyjątkowym. Pomyślcie o tym. SAMYCH ŻYCZLIWYCH DNI. 

20 listopada na pamiątkę uchwalenia ważnego dokumentu, Konwencji Praw Dziecka, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Takie dni są nam czasem potrzebne, aby podsumować, zwrócić uwagę, zastanowić się nad tym, co dzieje się w naszym życiu, ale pamiętajmy o tym na co dzień, nie tylko od święta. Być może przeczytaliście już wielokrotnie słowa Janusza Korczaka: "Nie ma dzieci - są ludzie...", naszym zdaniem trafnie oddają sens dbania o prawa człowieka, małego czy też dorosłego. Pamiętajmy zatem, aby wzajemnie dbać o siebie, odnosić się z szacunkiem. Każdy z nas zasługuje na miłość, dobro, prawo do rozwoju, nauki, wypoczynku... Znacie wszystkie prawa dzieci? Mamy nadzieję, że tak. A jeśli ktoś nie pamięta wszystkich, zapraszamy do galerii unoszących się balonów z napisami praw dziecka, znajduje się na parterze w naszej szkole. Ale nie zapomnijcie, że są też obowiązki.  Kochani, kolejna akcja. Pomóżmy innym. Zbieramy żywność trwałą, środki czystości, maści przeciwodleżynowe, ale też zabawki, pieluchy czy środki higieniczne dla małych dzieci - to wszystko można podarować mieszkańcom Lwowa i jego okolic, w tym naszym rodakom. Właśnie po raz ósmy ruszyła WROCŁAWSKA akcja PACZKA DLA LWOWIAKA. To zbiórka najpotrzebniejszych artykułów dla osób będących w trudnej sytuacji materialnej - rodzin z dziećmi, seniorów, wychowanków domów dziecka czy pacjentów hospicjum. W ubiegłym roku zebrano 5 ton darów!!! Imponujące. AKCJA W NASZEJ SZKOLE potrwa do końca LISTOPADA (dary składamy w holu przed portiernią). Dziękujemy za pomoc!!!W naszej szkole niedawno pojawili się niezwykli goście, przyjaciele towarzyszący nam, gdy czytamy piękne bajki lub oglądamy historie z ich udziałem w postaci niezwykle barwnych kadrów filmowych. O kim mowa? Oczywiście o postaciach z bajek. Na korytarzach szkolnych spotkaliśmy: rycerzy, księżniczki, piratów i wielu, wielu innych bohaterów, którzy przybyli do nas, by razem z nami spędzić kolejny dzień szkolny. Zawsze jest czas na wspólną zabawę, czytanie czy też oglądanie bajek, więc z tego skorzystaliśmy. W każdej chwili przecież możemy przenieść się do krainy historii bajkowych. Miło było zaprosić POSTACI BAJKOWE, które razem z uczniami zasiadły do ław szkolnych i uczyły się
w klasach 1-3. 11 listopada ważna data w kalendarzu każdego Polaka. Uczniowie naszej szkoły uczcili ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Klasy 1-3 przygotowały montaż słowno-muzyczny, który 9 listopada w auli szkolnej obejrzeli uczniowie klas młodszych. Klasy 4-8 natomiast 10 listopada uczestniczyły w lekcjach wychowawczych, podczas których rozważały temat: Dlaczego 11 listopada to data, która powinna być ważna dla każdego Polaka? Poza tym tworzyły "żywą flagę" oraz o godzinie 11.11 odśpiewały wszystkie zwrotki hymnu Polski. Nad pięknym śpiewem uczniów czuwali nauczyciele muzycy: p.Diana Pradella i p.Jakub Duch. Później wszyscy śpiewali pieśni patriotyczne. W murach szkolnych zrobiło się odświętnie, poważnie i miło było słuchać głosów uczniów, którzy śpiewali o bohaterstwie, odwadze poprzednich pokoleń walczących o wolność. 


A może sprawdzimy swoje umiejętności ortograficzne? Zapraszamy, czas na tegoroczne dyktando na Święto Niepodległości. Każdy będzie mógł wziąć w nim udział, począwszy od uczniów pierwszej klasy szkoły podstawowej, aż po osoby dorosłe. Wystarczy urządzenie z dostępem do internetu. Im liczniejsze będzie grono uczestników, tym większa kwota trafi do potrzebujących. Organizator przeznaczy na cel charytatywny złotówkę za każdego, kto 11 listopada napisze dyktando. Więcej informacji na stronie:

Już tylko pozostaną wspomnienia… Super było wybrać się na wycieczkę do Szklarskiej Poręby. Po poprzednim roku szkolnym, który zdominowało nauczanie zdalne, z przyjemnością uczniowie klasy 6m, 7d razem z wychowawczyniami p.Ewą Świątek i p.Jowitą Sokołowską korzystali z wyjazdu w góry. Podziwiali widoki i spędzali czas poza murami szkoły, czy też domu. Wodospad Szklarki robi wrażenie. Poza tym zwiedzili Hutę Szkła Kryształowego, gdzie mieli okazję poobserwować, jak wygląda cały proces tworzenia szklanych przedmiotów.

  

Jak zdrowo jeść? Jak nie szkodzić sobie, zjadając nieodpowiednie produkty żywieniowe? Jak wygląda piramida zdrowego żywienia? Tego wszystkiego dzieci uczyły się, projektując posiłki. Uczniowie stworzyli "zdrowe talerze", choć tutaj wykazali się plastycznie, to w głowie zostaną informacje dotyczące prawidłowego komponowania posiłków, zgodnie z zasadami  prawidłowego odżywiania.