images/obrazy/j1.jpg
SZKOŁA PODSTAWOWA

Sekretariat Szkoły Podstawowej nr 45 w dniach 20-24.05.2024 r. będzie nieczynny.

egzamin 2 3
koncert
Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej to święto ustanowione w 2004 roku. 2 maja Polki i Polacy malują Polskę i świat na biało i czerwono - jest to także Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Prosty gest wyeksponowania flagi podkreśla naszą narodową wspólnotę i pozwala każdemu być ambasadorem polskości. Biuro Niepodległa od 2018 roku koordynuje akcję #mojaflaga, zachęcając rodaków do świętowania Dnia Flagi i dzielenia się fotografiami swoich flag w social mediach z hasztagiem #mojaflaga.
Więcej informacji można znaleźć na https://liblink.pl/OkAsyVvkqL
Biuro Niepodległa
Zapraszamy do wykorzystania spotu zachęcającego do wspólnego świętowania Dnia Flagi i wywieszenie Biało-Czerwonej 2 maja w ramach akcji #mojaflaga.

Choć każdy z nas robi coś innego i ma inne talenty, nasze barwy narodowe jednoczą nas w biało-czerwonej wspólnocie. Czy wspinamy się na najwyższe szczyty, czy opływamy samotnie świat łodzią, czy po prostu pamiętamy o zawieszeniu flagi przed wejściem do klatki w bloku. Co roku w akcję #mojaflaga włączają się sportowcy, artyści i lokalni działacze. Spotem z udziałem wyjątkowych postaci Biuro Niepodległa już po raz kolejny zaprasza do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia 2 maja Biało-Czerwonej z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej.

W tym roku kampanię wspierają Adam Bielecki - himalaista, zdobywca pięciu ośmiotysięczników, w tym dwóch w pierwszym wejściu zimowym; Joanna Pajkowska - żeglarka, jedyna Polka, która samotnie opłynęła świat bez zawijania do portów oraz Sławosz Uznański - astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej, który niebawem poleci w kosmos.

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie "Wędrówki szlakiem wartości", który od wielu lat cieszy się wielkim zainteresowaniem.

Patronat nad konkursami sprawuje PREZYDENT WROCŁAWIA, MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO, DOLNOŚLĄSKI KURATOR OŚWIATY, WOJEWODA WROCŁAWSKI, ARCYBISKUP METROPOLITA WROCŁAWSKI,REGIONALNA DYREKCJA LASÓW PAŃSTWOWYCH WE WROCŁAWIU.
Organizatorem konkursu recytatorskiego i literackiego WĘDRÓWKI SZLAKIEM WARTOŚCI jest FUNDACJA "PAX ET BONUM"  i NASZA SZKOŁA.

Konkurs recytatorski 2024
Termin: 17.04.2024
Miejsce: SP 45 im. J. Kusocińskiego we Wrocławiu, sala 29 (aula)
Godzina od 10.00 do 12.30
Konkurs kl. VII-VIII Poezja, poezja śpiewana i proza.
Rozdanie dyplomów-zakończenie konkursu dla klas VII-VIII.

Wesoych 1
dzieci maja glos
Z przyjemnością informujemy, że nasza Szkoła Podstawowa nr 45 została beneficjentem „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” i uzyskała rządowe wsparcie finansowe przeznaczone m.in. na zakup książek, promocję czytelnictwa, doposażenie pomieszczeń bibliotecznych.

W związku z tym zachęcamy Państwa do udziału w tworzeniu listy zakupowej nowości wydawniczych do naszej szkolnej biblioteki. Podajcie proszę tytuły książek/serii wydawniczych, które polecacie, które warto przeczytać. Podajcie proszę tytuły książek, które chcielibyście znaleźć na naszych bibliotecznych półkach.

Na propozycje czekamy do 31 marca 2024 roku – w tym celu proszę o wypełnienie ankiety (nie trzeba się logować).

Link do ankiety:

Nauczyciele bibliotekarze:
Anna Domagała-Palka
Edyta Dmochowska-Wesołowska
Fundacja PAX ET BONUM i Zespół Szkól nr 9 we Wrocławiu zapraszają do udziału w warsztatach recytatorskich dla uczniów szkół podstawowych.
Warsztaty odbędą się 20 marca 2024 r., o godz. 12.00 w auli ZS nr 9 we Wrocławiu przy
ul. Krajewskiego 1.
Kto może wziąć udział? - Uczniowie z nauczycielami klas IV-VI i VII-VIII. Jakie są wymagania? - przygotowanie dowolnego fragmentu prozy lub jednego wiersza, które uczeń powinien umieć na pamięć.
Kto poprowadzi? - Halina Fiećko - aktorka teatralna z doświadczeniem.
Wynagrodzenie: nieodpłatnie
W programie:
-postawa recytatora
-mimika
-ćwiczenia artykulacyjne
-jak opracować tekst do wystąpienia
-praca z tekstem
Ilość miejsc ograniczona.