NASZA SZKOŁA wciąż zmienia się i pięknieje. Wszyscy to dostrzegamy...

Zmiany można zauważyć na zewnątrz: na boisku i dziedzińcu szkolnym, ale i w środku budynku.

Staramy się tworzyć coraz lepsze warunki do rozwoju. Dzięki projektom, w których bierzemy udział -  stale rozwijamy nasze szkolne wnętrze i pracownie.

Naszym najnowszy projektem jest udział naszej szkoły w programie Laboratorium Przyszłości.

Program jest finansowany z środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, w postaci środków finansowych, dla jednostek samorządu terytorialnego będących organami prowadzącymi publiczne szkoły podstawowe dla dzieci i młodzieży lub publiczne szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej.

Program realizowany jest na podstawie Uchwały nr 129 Rady Ministrów z dnia 29 września 2021 r. w sprawie wsparcia na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria przyszłości”.

W ramach programu Zespół Szkół nr 9 wzbogaci się w:

- drukarkę 3D,

- zestawy edukacyjne Arduino - promujące wiedzę z zakresu elektroniki,

- stację lutowniczą,

- roboty Photon umożliwiające programowanie na różnych poziomach poprzez obsługę różnych języków programowania,

- zestawy lego do programowania,

- okulary do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości,

- aparat fotograficzny, kamerę, mikrofon, mikroport, gimbal, statyw, zestaw oświetleniowy – dzięki którym będziemy mogli dokumentować nasze szkolne działania w postaci zdjęć i nagrań.

Nasze lekcje staną się jeszcze ciekawsze i będą to nie tylko lekcje informatyki, ale fizyki, matematyki, biologii, geografii, edukacji wczesnoszkolnej… Mamy nadzieję, że od września ruszą również dodatkowe zajęcia z programowania. Łatwiej będzie też, dzięki sprzętowi audio-video przekazać całej społeczności szkolnej, czym zajmujemy się w poszczególnych klasach. Nasze muzyczne nagrania konkursowe uczniów klas muzycznych będą mogły być jeszcze lepszej jakości.

To wszystko z myślą o Was, kochani Uczniowie i Nauczyciele!