images/obrazy/j1.jpg

Czwartek 8.00 – 17.00
Piątek 8.00 – 14.00

Dzień Kropki

W naszej bibliotece została zaprezentowana wystawa ilustracji autora "Kropki" oraz książek zawierających obrazki w kropeczki i inne projekty do samodzielnego wykonania. Uczniowie mieli okazję poznać książki pełne pomysłów i inspiracji plastycznych. Dzieci podczas zajęć bibliotecznych zaprezentowały swoje talenty za pomocą kropkowych rysunków. Wysłuchały głośnego czytania książek, które ilustrował Peter Reynolds, autor "Kropki".

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystości pasowania na czytelnika.

W bibliotece szkolnej odbyło się Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Tego dnia pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi czytelnikami i obiecali szanować książki. Wzięli udział w zajęciach, podczas których poznali regulamin biblioteki, nauczyli się jak korzystać z księgozbioru. Obejrzeli krótkie przedstawienie teatrzyku Kamishibai "Czułość"oraz rozwiązywali zagadki czytelnicze.

Tablica z książkami do słuchania:

Na padlecie znajdziesz ciekawe audiobooki.

Tu znajdziesz quizy, posłuchasz legend, obejrzysz przedstawienie.

Drzwi Otwarte w bibliotece

13 maja Rodzice przedszkolaków podczas indywidualnych spotkań  mieli możliwość zapoznania się z ofertą naszej biblioteki. Z tej okazji została przygotowana wystawa bajek, pluszowych misiów, maskotek, płyt DVD oraz audiobooków zatytułowana "Kubuś Puchatek i inne bajkowe misie".
Dzieci mogły posłuchać głośnego czytania fragmentów bajek, poznać przygody misiów, Paddingtona, Misia Uszatka, Kubusia Puchatka i innych. Przygotowano dla przedszkolaków rebusy, bajkowe puzzle i misiowe zagadki.

27 kwietnia 2021 roku odbył się finał XI Wrocławskiego Konkursu Pożeracze Książek. 71 uczniów z 21 szkół podstawowych Wrocławia zmierzyło się z testem dotyczącym dziesięciu powieści zaproponowanych przez organizatorów. W tym roku uczniowie napisali test w dwóch kategoriach wiekowych – klas 4-6 i 7-8. Konkurs został zamieszczony w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych lub sportowych organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej w roku szkolnym 2020/2021. W tym roku konkurs w nowej formule odbył się zdalnie.
Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Bartłomiej Fuchs z klasy IV m znalazł się w grupie uczniów nagrodzonych.
Serdecznie gratulujemy.

Anna Domagała-Palka
Edyta Dmochowska-Wesołowska

z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, który obchodzony jest 8 maja, zachęcamy Cię do podjęcia przez kolejne 60 dni następującego wyzwania.
Czytaj 6 lub więcej stron dziennie przez 60 dni: sobie, młodszemu bratu lub siostrze, babci lub dziadkowi.
Co nam daje czytanie książek?
1. Redukuje stres aż o 60 procent, ponieważ bardzo nas uspokaja.
2. Poprawia pamięć, gdyż czytając zapamiętujemy różne historie, postacie, szczegóły.
3. Inspiruje - odwiedzane przez bohaterów miejsca a także decyzje przez nie podejmowane mogą stanowić źródło motywacji.
4. Pomaga nam utrzymać mózg w dobrej formie, dzięki czemu zmniejsza prawdopodobieństwo rozwoju choroby Alzheimera.
Zapraszamy do cudownego świata literatury.

Dołącz do wyzwania czytelniczego!
Przyłącz się do wyzwania Fundacji Edico. Ściągnij listę książek i czytaj. Nie mniej niż 6 stron dziennie. W trakcie wyzwania dostaniesz recenzje polecanych książek oraz informacje o imprezach towarzyszących.
Nauczyciele bibliotekarze

23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To święto miłośników książek, czytelników, autorów, wydawców, wszystkich tych, którzy tworzą książki i na co dzień zajmują się książkami. Zostało ustanowione w celu promocji czytelnictwa oraz ochrony własności intelektualnej. Wybrano taką datę, ponieważ w tym dniu umarli Miguel de Cervantes i Wiliam Szekspir. Pomysł by zorganizować to święto powstał w Katalonii. Obchodzono tam dzień patrona - Świętego Jerzego. Kobiety otrzymywały czerwone róże, symbolizujące krew smoka pokonanego przez św. Jerzego, natomiast same odwzajemniały mężczyznom podarunki w formie książek.

Zachęcamy Was do obejrzenia filmów
“Jak działa prawo autorskie?” - Jak działa prawo autorskie?

Na co pozwala dozwolony użytek prywatny?

Wydawnictwo Dwie siostry przygotowało na warsztatach animacji film "Jak powstaje książka".

“Bijemy brawo i dziękujemy: autorom, ilustratorom, wydawcom, tłumaczom, redaktorom, korektorom, grafikom, drukarzom, introligatorom, specjalistom ds. sprzedaży, specjalistom ds. promocji i marketingu, dystrybutorom, księgarzom i bibliotekarzom, a także wszystkim, którzy o książkach piszą i opowiadają, którzy organizują wydarzenia i spotkania! ”

Zapraszamy do obejrzenia.

Nauczyciele bibliotekarze

Polecamy dzieciom napisane w przystępny i ciekawy sposób opowiadanie o Koronawirusie, które wyjaśnia sytuację związaną z pandemią. Podpowiada jak wystrzegać się koronawirusa. Pomoże dzieciom zrozumieć sytuację, w której się znaleźliśmy:

Nauczyciele Bibliotekarze

zachęcamy Was do redagowania tekstów na stronie internetowej szkoły  http://www.zs9.wroclaw.pl/index.php/szkola/biblioteka/informacje

Czy chętnie korzystacie z wirtualnej biblioteki? Jakie książki dostępne w internecie polecilibyście Waszym kolegom? Prosimy, piszcie do nas, bądźcie z nami w kontakcie przez dziennik elektroniczny.

Nauczyciele-bibliotekarze