Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystości pasowania na czytelnika.

W bibliotece szkolnej odbyło się Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Tego dnia pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi czytelnikami i obiecali szanować książki. Wzięli udział w zajęciach, podczas których poznali regulamin biblioteki, nauczyli się jak korzystać z księgozbioru. Obejrzeli krótkie przedstawienie teatrzyku Kamishibai "Czułość"oraz rozwiązywali zagadki czytelnicze.

Tablica z książkami do słuchania:

Na padlecie znajdziesz ciekawe audiobooki.

Tu znajdziesz quizy, posłuchasz legend, obejrzysz przedstawienie.

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI

Poniedziałek 8.00 – 16.00

Wtorek 8.00 – 17.00

Środa 8.00 – 16.00

Czwartek 8.00 – 17.00

Piątek 8.00 – 14.00

zachęcamy Was do redagowania tekstów na stronie internetowej szkoły  http://www.zs9.wroclaw.pl/index.php/szkola/biblioteka/informacje

Czy chętnie korzystacie z wirtualnej biblioteki? Jakie książki dostępne w internecie polecilibyście Waszym kolegom? Prosimy, piszcie do nas, bądźcie z nami w kontakcie przez dziennik elektroniczny.

Nauczyciele-bibliotekarze

Od 4 do 7 listopada 2019 r. nasze panie bibliotekarki zaproponowały dzieciom różne zadania pokazujące sylwetkę  PATRONA SZKOŁY MUZYCZNEJ FRYDERYKA CHOPINA.
Dzieci mogły obejrzeć wystawę: Fryderyk Chopin. Życie i  twórczość.

Na zajęciach czytelniczych oraz podczas przerw uczniowie korzystali z księgozbioru biblioteki i zasobów internetowych w poszukiwaniu informacji o patronie szkoły, które mogły wykorzystać na lekcjach lub biorąc udział w konkursach.
Inną propozycją była projekcja filmu: Warszawa Chopina, którą przewidziano dla uczniów klasy 6d i 7b.

Klasy 6d,7b i 7c miały okazję, podczas zajęć czytelniczych, redagować wywiad z Fryderykiem Chopinem na podstawie książek oraz artykułów internetowych.

6 listopada 2019r. do biblioteki szkolnej zaproszono uczniów młodszych klas muzycznych. Panie bibliotekarki zaprezentowały dzieciom wystawę, czytały uczniom fragmenty książki o Fryderyku Chopinie.

Gościem specjalnym był  Dyrektor Szkoły p. Krzysztof Goleń, który czytał dzieciom z klas Im, IIm i IIIm książkę Michała Rusinka Mały Chopin. Akcją: Czytanie na dywanie zakończyliśmy spotkanie z Fryderykiem Chopinem w bibliotece szkolnej.

25 listopada panie bibliotekarki oraz uczennice reprezentujące Samorząd Uczniowski zaproponowały dzieciom różne zajęcia w czytelni: głośne czytanie, zagadki czytelnicze oraz projekcję bajek „Miś Uszatek”.

Dzieci oglądały wystawę pluszowych misiów oraz książek, których bohaterami są misie. Pierwszoklasiści słuchali bajek o misiach, czytanych przez ich starsze koleżanki oraz przez panie bibliotekarki. Uczennice starszych klas zadawały dzieciom zagadki dotyczące misiów. Odgadując imiona bohaterów filmowych i postaci z książek, dzieci miały okazję poznać postacie kilkunastu misiów.

Akcją: Czytanie na dywanie zakończyliśmy Światowy Dzień Misia w bibliotece szkolnej.

Blog świetlicy szkolnej