Od 4 do 7 listopada 2019 r. nasze panie bibliotekarki zaproponowały dzieciom różne zadania pokazujące sylwetkę  PATRONA SZKOŁY MUZYCZNEJ FRYDERYKA CHOPINA.
Dzieci mogły obejrzeć wystawę: Fryderyk Chopin. Życie i  twórczość.

Na zajęciach czytelniczych oraz podczas przerw uczniowie korzystali z księgozbioru biblioteki i zasobów internetowych w poszukiwaniu informacji o patronie szkoły, które mogły wykorzystać na lekcjach lub biorąc udział w konkursach.
Inną propozycją była projekcja filmu: Warszawa Chopina, którą przewidziano dla uczniów klasy 6d i 7b.

Klasy 6d,7b i 7c miały okazję, podczas zajęć czytelniczych, redagować wywiad z Fryderykiem Chopinem na podstawie książek oraz artykułów internetowych.

6 listopada 2019r. do biblioteki szkolnej zaproszono uczniów młodszych klas muzycznych. Panie bibliotekarki zaprezentowały dzieciom wystawę, czytały uczniom fragmenty książki o Fryderyku Chopinie.

Gościem specjalnym był  Dyrektor Szkoły p. Krzysztof Goleń, który czytał dzieciom z klas Im, IIm i IIIm książkę Michała Rusinka Mały Chopin. Akcją: Czytanie na dywanie zakończyliśmy spotkanie z Fryderykiem Chopinem w bibliotece szkolnej.

Blog świetlicy szkolnej