images/obrazy/j1.jpg
SZKOŁA PODSTAWOWA
Dawno, dawno temu na świecie pojawił się…. – wymyśl baśń, w której przestawisz historię związaną z powstaniem JĘZYKA POLSKIEGO.
Pamiętaj, że w Twojej pracy powinny pojawić się:
- postaci i wydarzenia zarówno fantastyczne, jak i rzeczywiste;
- dobro zwycięża zło;
- magia lub magiczne przedmioty:
- jakiś morał/ nauka na zakończenie;
- pamiętaj o zwrotach charakterystycznych dla baśni: Dawno, dawno temu…. Za górami za lasami… I żyli długo i szczęśliwie.
Pracę możesz przekazać w wersji papierowej w szkole lub w wersji elektronicznej przesłanej na Teamsy do p.Moniki Morawskiej. Termin - 25 lutego 2022r.
"Mistrz szybkiego mnożenia" to międzyszkolny konkurs skierowany do uczniów klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych szkół podstawowych 

Celem konkursu jest rozwijanie i promowanie uzdolnień matematycznych wśród uczniów kl. 1-6 oraz popularyzacja umiejętności sprawnego mnożenia w zakresie 100. Jesteśmy przekonani, że udział w nim pozwoli uczniom czerpać radość z odkrywania tajników matematyki.

Zadaniem uczestników konkursu jest poprawne rozwiązanie jak największej ilości przykładów mnożenia do 100 w ciągu 5 minut.

Rejestracja oraz ćwiczenie na platformie są bezpłatne. Opłata ucznia za udział w międzynarodowym finale konkursu wynosi 19 zł do 12.03.2022.
Chętni są proszeni o zgłoszenie się do Malwiny Wojtasik-Firla przez platformę Teams ( wiadomość prywatna).
 
 
Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie "Wędrówki szlakiem wartości", który od wielu lat cieszy się wielkim zainteresowaniem.
 
Patronat nad konkursami sprawuje PREZYDENT WROCŁAWIA, MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO, DOLNOŚLĄSKI KURATOR OŚWIATY, WOJEWODA WROCŁAWSKI, ARCYBISKUP METROPOLITA WROCŁAWSKI,REGIONALNA DYREKCJA LASÓW PAŃSTWOWYCH WE WROCŁAWIU.
 
Organizatorem konkursu recytatorskiego i literackiego WĘDRÓWKI SZLAKIEM WARTOŚCI jest FUNDACJA "PAX ET BONUM" i NASZA SZKOŁA.


Szczegóły i regulaminy  konkursów 2022 w załączniku: REGULAMINY 2022
 

  
 
"Ogólnopolskim konkursie na najciekawszy limeryk"

W imieniu koordynatora Miejskiego Programu Profilaktyki Logopedycznej we Wrocławiu -  Magdaleny Paszkiewicz oraz placówek uczestniczących w w/w programie serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w "Ogólnopolskim konkursie na najciekawszy limeryk".

Konkurs skierowany jest do rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym - 6-7 latków oraz uczniów klas I-III szkoły podstawowej. 

Termin przesyłania prac drogą elektroniczną upływa 13.02.2021 r.

Szczegółowy regulamin znajdą Państwo na stronie: www.przedszkole35.wroclaw.pl (w zakładce "Dokumenty"), jak również w załączniku. 

Ogólnopolski konkurs na najciekawszy limeryk-regulamin