images/obrazy/j1.jpg
SZKOŁA PODSTAWOWA
JEŻELI :)
  • Chcesz pomagać potrzebującym, bo daje Ci to radość i satysfakcję
  • Chcesz być w grupie rówieśników, którzy myślą tak jak TY
  • Czujesz się potrzebny
  • Wzrusza Cię historia innych, bardziej potrzebujących osób
  • W ten sposób realizujesz siebie
  • Chcesz rozwijać swoje umiejętności
  • Chcesz poznawać nowych ludzi
  • Nie lubisz rutyny i nudy
  • Lubisz czuć się pomocny
  • Jesteś empatyczny! 
 
Stowarzyszenia Pomocy AKSON
Nasza szkoła zaangażowała się w zbiórkę dla mam i ich dzieci ze Stowarzyszenia Pomocy AKSON. Zbieramy najpotrzebniejsze artykuły, które wywołają uśmiech i napełnią brzuchy ❤️ Serdecznie zapraszamy do włączenia się i wspierania. Dziękujemy 🌲
 
 IMG 20231214 162058
Zachęcamy do przynoszenia elektrośmieci. Dla Ziemi, dla Nas.📱📺🪫
 
 IMG20231120125553
 
 
 
 
 
 6b20c182 a2a3 4d93 a74f 147e981ce42a  51bd9ebf 2db3 4068 9f49 b61da6ca6f99
 
 
 KIERMASZ CHARYTATYWNY
 
z1  z2
Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji charytatywnej Podaruj Misia 🐻. Mały pluszak - wielkie serce ❤️
  
 mis
 
 
W tym roku nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w pięknej akcji KASZTANKI DLA HOSPICJUM. Uzbieraliśmy wiele kilogramów kasztanów, które odjechały wykonać swoje zadanie! Wszystkim Uczniom i Rodzicom serdecznie dziękujemy 💚
 
IMG 20231119 223428

Kolejna niezwykła akcja wolontariatu za nami, serdecznie dziękujemy za wsparcie! Udało nam się zebrać 525.15zł i wspomóc wybudowanie Centrum Edukacyjnego dla Podopiecznych fundacji Dzieci Madagaskaru.

Będzie to miejsce z salami do dodatkowych zajęć prowadzonych przez wolontariuszy, gdzie będą prowadzić kursy kształcenia zawodowego dla młodzieży po gimnazjum! Będzie tam profesjonalna szkoła kształcąca kucharzy, będą kursy kelnerskie, sala komputerowa do szkoleń z zakresu IT oraz szwalnia.

Aktualnie fundacja Ankizy Gasy ma pod opieką już ponad 1000 małych Malgaszy, które będą mogły pójść do szkoły i zjeść posiłek w stołówce szkolnej oraz skorzystać z pomocy medycznej.

Więcej szczegółów pod linkami:
https://m.facebook.com/ankizygasy

https://www.youtube.com/watch?v=2f1mnvpjmWE

   Dziękujemy za przyniesienie starych telefonów i komputera. Dzięki temu mogliśmy wspomóc Fundacja DODO, która wspiera zwierzęta w Afryce. Osoby, które wsparły akcję zapraszam do p. Olgi Stencel po wyjątkowe kartki z Wrocławskiego ZOO.

  

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Chciałabym ogłosić ostatnią, jakże ważną, akcję spod ramienia wolontariatu dot. "Adopcji na odległość Dzieci z Madagaskaru". Polega ona na wsparciu finansowym najbiedniejszych dzieci i wirtualnym zaadoptowaniu ich. Dzięki temu umożliwiamy naukę dzieciom z najuboższych rodzin, które dzięki nam może uczyć się w szkole, otrzymać przybory szkolne, mundurek i jeść obiady w szkolnej stołówce. Rodzina może również liczyć na wsparcie w trudnych sytuacjach, gdy np. dziecko zachoruje i potrzebne są pieniądze na wizytę w szpitalu i leki.

Szkoły nawet te publiczne są tam płatne, a rodziców nie stać na minimalną opłatę czy zakup tak podstawowych przyborów, jak tabliczka do pisania, zeszyt czy długopis. Największym marzeniem dziecka jest chodzić do szkoły, mieć swój tornister, zeszyt, ołówek oraz szkolny mundurek.

Sytuacja ekonomiczna kraju sprawia, iż coraz więcej rodzin nie jest w stanie posłać swoich dzieci do szkoły. Nawet najmniejsze dzieci pracują wraz z rodzicami, żeby móc zaspokoić podstawową potrzebę głodu. Edukacja tym czasem zostaje zepchnięta na dalszy plan.

Osoby zainteresowane wsparciem mogą przekazać darowiznę bezpośrednio do puszki u mnie w gabinecie bądź zostawić w kopercie na portierni, z dopiskiem "Madagaskar" i moim nazwiskiem. Więcej szczegółów o Fundacji
Ankizy Gasy można znaleźć na stronie: https://www.dziecimadagaskaru.pl/

Z góry dziękuję za każdą, nawet najmniejszą wpłatę i pomoc w tym cudownym przedsięwzięciu,
Olga Stencel

  
KIERMASZ SŁODKOŚCI

Kiermasz słodkości udał się znakomicie!  Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli piękną ideę, jaką będzie zakup piłek do koszykówki. Klasie 6a udało się zebrać 523zł! Brawo!

Szczególne podziękowania dla p. Kowalczuk, p. Fiedler oraz p. Wałowskiej - Turkowskiej, które pomogły w opiece nad klasą oraz rodzicom i uczniom, którzy przygotowali ciasta na kiermasz.

  


W I połowie MAJA wyruszy z Wrocławia konwój Humanitarny na Ukrainę do Charkowa. Zachęcamy do przyłączania się oraz wsparcia akcji.

Dary dla Ukrainy gdzie zbieramy:
Z darów rzeczowych:
- baterie,
- latarki,
- turystyczne kuchenki gazowe, kartusze gazowe,
- kubeczki jednorazowe,
- poduszki,
- kołdry,
- koce,
- ubrania,
- powerbanki,
- dezodoranty,
- artykuły higieniczne,
- mydła w płynie,
- szampony,
- szczoteczki i pasty do zębów,
- chusteczki mokre,
- leki bez recepty:  przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne, plastry bandaże, apteczki pierwszej pomocy

Z jedzenia:
- kasze,
- makarony,
- ryż,
- cukier,
- olej,
- płatki śniadaniowe, zbożowe,
- słodycze,
- kawa,
- herbata,
- zupki w proszku,
- konserwy

Dary można przynosić od 21.04.23r. do 26.04.23r. do szkoły, do skrzynek przed portiernią (po prawej stronie). W sprawie szczegółów dotyczących
akcji, proszę o kontakt z p. Małgorzatą Młotek.

Niezmiernie miło nam poinformować, że dzięki Państwa pomocy powstała kolejna studnia - tym razem w Lei w Czadzie! Jest to czwarta studnia w Czadzie, która została ufundowana ze środków pozyskanych z realizacji projektu "Zbieramto w szkole".

Dla przypomnienia akcje, które dalej obowiązują w tym temacie:
- zbiórka zużytych baterii,
- zbiórka zużytych telefonów, tabletów i laptopów.

To wielki sukces, serdecznie gratulujeMY i dziękujeMY! :)

 

Dziękujemy serdecznie naszej społeczności szkolnej za zaangażowanie w pomoc Ukraińskiej Armii. Mnóstwo świec i puszek dzięki Państwu zostało przekazanych na produkcję świeć okopowych.Foreign Front

Akcja Foreign Front, w której zbieramy puszki i świece trwa dalej! Dzięki temu możemy podarować ciepło obrońcom Ukrainy, ?? bowiem produkty te posłużą do produkcji „świec okopowych” dla żołnierzy i ludności cywilnej. Jedna puszka z parafiną to 4 godziny ciepła i ugotowany posiłek w okopie lub domu bez prądu i ogrzewania. W jeden dzień Panie są w stanie wykonać ponad 3600 świec!

 


"Dary dla Ukrainy"

Dziękujemy za zaangażowanie w kolejną akcję "Dary dla Ukrainy", która jest przeznaczona dla najbardziej potrzebujących rodzin. Udało nam się wspólnie zebrać (tu wpisz ilość) kartonów z żywnością, artykułami higienicznymi oraz chemią.

Szczególne podziękowania dla p. Piwowarczyk, która wraz z firmą Medilab Białystok, przygotowała paletę, w której znalazło się kilkaset mydełek w

Dziękujemy za Państwa ogromne serca! :)
Koordynatorzy akcji: Olga Stencel, Karolina Fiedler i Małgorzata Nowak

  Pomoc dla Ukraińskich Żołnierzy

Bardzo szlachetna i nie wymagająca nakładów finansowych pomoc dla Ukraińskich Żołnierzy. Każdy z nas na pewno korzysta z puszek metalowych, w których jest żywność (np. pasty pomidorowe, warzywa konserwowe itp.). Bardzo proszę o zostawienie tych puszek i przyniesienie ich do szkoły. Potrzebne są też świeczki nowe i używane, parafina albo stare znicze. Cudowne Osoby przerabiają później te produkty i tworzą świece okopowe dla żołnierzy. Akcja jest bezterminowa, dopóki taka pomoc będzie potrzebna. Wszystkie w/w rzeczy można przynosić do gabinetu Logopedy - p. Olgi Stencel lub zostawić na portierni, z dopiskiem akcji.POMOC UKRAINIE

W duchu solidarności z Ukrainą zapraszam do włączenia się w akcję pomocy organizowaną pod patronatem Prezydenta Wrocławia i Metropolity

Wrocławskiego. Zbieramy:

- żywność trwałą, z długą datą przydatności do spożycia,
- artykuły higieniczne,
- produkty do dezynfekcji,
- środki czystości.

Dary można przynosić od 28.11 (poniedziałek) do 5.12 (poniedziałek), do szkoły, do kartonów przed portiernią (po prawej stronie). Będą tam opisane kartony, do których należy posegregować rzeczy.

W sprawie szczegółów dot. akcji, proszę o kontakt z Olgą Stencel (również w sprawie punktów za wolontariat), Małgorzatą Nowak oraz Karoliną Fiedler ze świetlicy.

Z góry dziękujemy za Państwa wsparcie.

  TOZ

 Zbliża się zima, to bardzo trudny okres dla zwierząt, które nie mają domu. Szkoła kolejny raz organizuje niezwykłą zbiórkę dla zwierząt, które przebywają w TOZ-ie we Wrocławiu. Tym razem jest to akcja całkowicie zorganizowana przez uczniów klasy 8a.

Prosimy o wsparcie tej akcji i przynoszenie niezbędnych rzeczy, takich jak:
- czyste koce i ręczniki,
- podkłady,
- dobrej jakości karmę mokrą i suchą dla psów i kotów,
- karmę weterynaryjną dla chorych zwierząt.

Miejsce zbiórki jest w holu szkoły, tuż przy portierni, do 28.11.2022. Koordynatorem akcji jest p. Jolanta Tchorzewska. W sprawie szczegółów i otrzymania punktów z wolontariatu proszę zgłaszać się do p. Olgi Stencel.

Można też wpłacić pieniądze na konto TOZ-u, wszystkie dane są na ich oficjalnej stronie internetowej.


W imieniu koordynatorek akcji: p. Olgi Stencel i p. Karoliny Fiedler chciałabym serdecznie podziękować wszystkim Osobom zaangażowanym w akcję "Kasztanki dla Hospicjum". Zebraliśmy 16 kartonów pełnych kasztanków, które zasilą konto Hospicjum dla Dzieci. Brawo!!! :) 


KASZTANKI DLA HOSPICJUM

Serdecznie zapraszam do dołączenia się do wspólnej akcji "Kasztanki dla Hospicjum". W zeszłym roku akcja ta cieszyła się wielką popularnością. Hospicjum zebrało łącznie 41893kg kasztanków.

Dochód ze sprzedaży kasztanów, podobnie jak w poprzedniej edycji, pomoże Hospicjum skutecznie podnosić jakość życia ich podopiecznych.

Wysuszone kasztany można zostawiać na portierni z podpisaną karteczką (od kogo jest reklamówka), w terminie od 4.10 do 13.10. Koordynatorem akcji jest p. Olga Stencel.ZBERAM TO W SZKOLE

Serdecznie zachęcam do uczestnictwa w akcji "Zbieram to w szkole", w ramach której zbieramy: 
- Srebrny i złoty „złom” – np. zerwane łańcuszki, medaliki, pojedyncze kolczyki, zepsute kolczyki lub pierścionki, bransoletki, niepotrzebna srebrna i złota biżuteria, 
- Zużyte baterie – różnego rodzaju i rozmiaru, 
- Stare telefony komórkowe, smartfony oraz tablety – zepsute i działające stare telefony (z klawiszami) oraz wszystkiego rodzaju smartfony (telefony z ekranem dotykowym), 
- Laptopy - bez ładowarek i bez baterii. 
Fundacja, dla której jest zbiórka, współpracuje z Misją Sercanow. Dochód z recyklingu w/w rzeczy jest przeznaczony na budowę studni w Czadzie oraz w Tanzanii. 
Powyższe przedmioty można zostawiać na portierni z podpisaną karteczką, kto przyniósł, jak również bezpośrednio do gabinetu Logopedy (obok Pielęgniarki), do p. Olgi Stencel.
 
Z góry dziękuję za Państwa zaangażowanie :)
  

NAKRĘTKI DLA HOSPICJUM

Serce z Nakrętkami dla Hospicjum jest całe zapełnione. Dziękujemy za Państwa wsparcie i zaangażowanie w tę akcję wolontariatu. Przypominamy, że dochód ze sprzedaży nakrętek zasila konto Hospicjum i pomaga ich podopiecznym.AKCJA" TRATWA UKRAINIE
Udało nam się jeszcze zebrać na koniec roku sprzęt sportowy oraz klocki Lego dla najbardziej potrzebujących dzieci, w ramach akcji "Tratwa dla Ukrainy". Serdecznie dziękujemy za Państwa całoroczne zaangażowanie i ogromną pomoc płynącą prosto z serducha. 

Reprezentacja szkoły w dniu dzisiejszym odebrała podziękowania od Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk za ogromne zaangażowanie Zespołu Szkół nr 9 na pomoc dla Ukrainy. Dołączamy się jeszcze raz do podziękowań dla Wszystkich zaangażowanych w tę akcję. Gdyby nie Państwa pomoc, czyli Rodziców, Uczniów i Pracowników szkoły, nie osiągnęlibyśmy takiego sukcesu w ilościach przekazanych darów dla najbardziej potrzebujących. Dodatkowym atutem dzisiejszego spotkania z Władzami Miasta, była możliwość zwiedzania Centrum Historii Zajezdnia.

  
Szanowni Państwo,
 
Końcówka roku szkolnego zbliża się dużymi krokami, mimo wszystko zachęcam do wzięcia udziału w wolontariacie w akcji "Tratwa dla Ukrainy". W ramach tej akcji organizujemy zbiórkę sprzętu sportowego dla ukraińskich dzieci będących pod opieką Centrów Aktywności Lokalnej. CALe mają pod swoją opieka setki dzieci, które przybyły jako uchodźcy z Ukrainy. Dołączyły do świetlic, chodzą na zajęcia polskiego. Centra mają bardzo dobrze zbadane potrzeby swoich dzieci, dlatego zebrane przedmioty zgłaszamy właśnie im.
 
Potrzebne są m.in.:
- turnball, badminton, piłki, slack,
- hulajnogi, rolki, deski,
- hulahop,
- klocki Lego lub inne konstrukcyjne, np. Korbo.
 
"Od 26.02.2022 r. we wrocławskim Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych „Czasoprzestrzeń”, prowadzonym w dawnej zajezdni „Dąbie”, w ramach akcji „Tratwa dla Ukrainy” aktywnie wspieramy ukraińskich uchodźców. Otworzyliśmy halę i uruchomiliśmy w niej punkt zbierania, koordynowania przeładunku, sortowania i wydawania darów potrzebującym, którzy przybyli do Wrocławia. Podczas pierwszego miesiąca naszej działalności z pomocy humanitarnej skorzystało około 60 000 uchodźców (2500-6000 osób dziennie). Przyjęliśmy ponad 300 ton darów od osób prywatnych, szkół, organizacji i firm. - Adela Jakielaszek, kierownik projektów społecznych Tratwa dla Ukrainy"
 
Sprzęt sportowy można zostawiać na portierni do 24.06. (do piątku), z dopiskiem o imieniu i nazwisko - punkty z wolontariatu zostaną dodane od września na poczet przyszłego roku szkolnego.
 
Pozdrawiam, Olga Stencel


Nasze cudowne wolontariuszki pięknie wspomogły wyjątkowe akcje pozaszkolne.  Pomagały m. in. w następujących działaniach:
- Dzień Odry w dniu 14.05.22,
- Międzynarodowe Dni Fizjoterapii "Od juniora do Seniora" w dniach 26-28.05.22,
- Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży w dniu 4.06.22,
- Europa na Widelcu w dniu 4.06.22.
Gratulujemy pięknej postawy! 

  Dziękujemy wszystkim uczynnym nakrętkomaniakom za pełne serce! To już kolejny raz nasza szkoła wspiera niezwykłą akcję: NAKRĘTKI DLA HOSPICJUM, gdzie dochód zostanie przeznaczony na chore i zatroskane Dzieci.


19 maja obchodzimy Dzień Dobrych Uczynków, czyli dobra, które czynimy Wszyscy razem swoją piękną postawą wobec pomocy innym.  ?❤

Państwa ogromne serce, empatia i wrażliwość to cechy prawdziwego Bohatera. Dzięki temu zmieniamy wspólnie świat w lepsze miejsce. Ogromnie za to dziękujemy!


Dziękujemy za Państwa zaangażowanie, mamy już około 30kg baterii. "Każda bateria się liczy", żeby wspomóc budowę Studni w Czadzie. Akcję tę wspomaga Misja Sercanów oraz Fundacja Zbieram to w szkole. Baterie można przynosić do połowy czerwca i oddawać do pojemnika w holu przed portiernią.
Akcja PLECACZEK
dla Dzieci zakończona. Dziękujemy za ogromne wsparcie Rodziców, którzy zakupili  wyposażone plecaki dla nowych Uczniów z Ukrainy. Dzięki zaangażowaniu bardzo dużo dzieci otrzymało piękne i wyposażone w pełni plecaczki.

 "Zbieram to w szkole"

Dziękujemy za ogromne zaangażowanie w akcję "Zbieram to w szkole" oraz Misję Sercanów. Dochód ze sprzedaży sprzętu zostanie przeznaczony na budowę studni w Tanzanii - to piękny i bardzo szlachetny cel. Dzięki Państwu udało się zebrać:
- 69 telefonów,
- 8 tabletów,
- 1 laptop,
- 1 kalkulator,
- 1 mikrofon,
- 1 zegarek.

Więcej szczegółów o akcji:
https://www.misjesercanow.pl/projekty/budowa-studni-w-tanzanii
DARY DLA UKRAINY
Tam, na Ukrainie ??, ludzie teraz najbardziej potrzebują Ciepła i Dobra od Drugiego Człowieka.
Pomóżmy i my.
Od jutrzejszego poranka nasz Szkolny Wolontariat organizuje zbiórkę darów dla Ukrainy. Będziemy zbierać rzeczy dla matek z dziećmi, które przybywają do Polski, uciekając przed wojną, a także dla tych, które na granicy w Medyce oczekują na podróż i ucieczkę z kraju.
Co zbieramy?
Śpiwory, koce, odzież dla dzieci i dorosłych, płaszcze przeciwdeszczowe, apteczki, butelki do mleka, środki higieny osobistej, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bieliznę, pieluchy, ręczniki papierowe ale także świece, baterie, power bank czy zapalniczki, artykuły żywnościowe, m. in. słoiczki z jedzeniem dla dzieci, konserwy, słodycze, artykuły hermetycznie zamknięte, mąka, cukier, kasze, makaron, kawa, herbata i inne. Kartony do zbiórki będą znajdować się przy portierni. Zachęcamy do pomocy i przekazywania darów dla najbardziej potrzebujących.
"To, co możemy uczynić, jest tylko kroplą w oceanie, ale przecież z Kropel składa się każdy Ocean Dobra"...
* Poproszono, aby rzeczy były nowe.
"Zbieramto w szkole"
Zachęcam do wzięcia udziału w kolejnej akcji wolontariatu, dotyczącej zbiórki starych telefonów komórkowych, smartfonów oraz tabletów. 
Dochód uzyskany z recyklingu telefonów i tabletów zostanie przekazany na budowę studni głębinowych w Tanzanii (strona: https://www.misjesercanow.pl/projekty/budowa-studni-w-tanzanii). Zbiórka trwa do 4.04. (poniedziałek). Sprzęt można przynosić do p. Olgi Stencel - gabinet Logopedy (obok p. pielęgniarki). Można również zostawić na portierni wraz karteczką, kto przyniósł sprzęt. :)
 
Akcja organizowana jest przez Fundację "Zbieramto w szkole" oraz Misyjnych Księży Sercanów.
 
W razie pytań dot. akcji proszę pisać wiadomość prywatną na Librusie. Dziękuję za dotychczasową Państwa pomoc, Olga Stencel

SZLACHETNA PACZKA

Dobro może mieć różne kształty i kolory... Na dłoniach podanym innym ludziom można położyć tak wiele...
Wie o tym nasz Szkolny Wolontariat, który przez wszystkie miesiące począwszy od września i zbiórki kasztanów (Kasztanki dla Hospicjum), rozdawał Dobro, tym którzy go potrzebowali, a mianowicie: Ekostraż, Podziel się Misiem, Serce dla Kresów, Paczka dla Lwowiaka, Szlachetna paczka, Super Mikołaj oraz Nakrętki dla Hospicjum. Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom i Wolontariuszkom za gorące Serca i gotowość do pomagania... Niech ta dobra energia niesie się zawsze i coraz dalej!♥️Drodzy Darczyńcy,
 
Dziękujemy, że razem z Państwem mogliśmy zmienić historię Rodziny, która miała mniej szczęścia w życiu! Zapraszam do przeczytania wrażeń Rodziny (Pani Moniki z dziećmi) z Weekendu Cudów, w trakcie którego Nasza paczka dotarła do Rodziny:
 
Pierwszymi paczkami, jakie udało nam się wnieść wraz z żołnierzami były: pralka, lodówka oraz kuchenka. Zdziwienie pani Moniki było ogromne. Przecież w kluczowych potrzebach była mowa jedynie o pralce - a tu taka niespodzianka... :) Wielka ilość żywności oraz środków czystości spowodowała, że pani Monika z nieopisaną wdzięcznością stwierdziła, że będzie to jedno z największych rodzajów wsparcia, jakie w ostatnim czasie otrzymali i które pomoże im skupić się na pozostałych potrzebach. Wielką uciechą dla dzieci była podarowana odzież oraz obuwie. Karolinie bardzo przypadła do gustu kurtka, jaką dostała, buty oraz stylowy fartuszek. Konrad z kolei bardzo ucieszył się z pluszowego misia oraz głośnika bezprzewodowego - od razu zabrał się za jego konfigurację :) Niemałym zaskoczeniem dla rodziny okazały się być bony do Empiku oraz CCC o wysokiej wartości. Na widok artykułów szkolnych dzieci przyznały zgodnie, że od teraz będzie im łatwiej rozwijać swoje talenty plastyczne i realizować szkolne zadania. Tak naprawdę do samego końca wizyty rodzina nie mogła uwierzyć w tak wielkie dobro, jakie ich spotkało tego dnia :)
 
Słowo od Rodziny:
Rodzina chciałaby przekazać słowa podziękowania za wparcie, jakim ich obdarzono. Widać było, że zarówno dzieciaki, jak i pani Monika nie wiedziały do końca jak powinny zareagować, co zrobić. Dzieci przed wizytą przygotowały laurki dla Darczyńcy, aby choć trochę opisać swoją wdzięczność za pomoc.
 
Słowo od Wolontariusza:
W imieniu rodziny oraz Szlachetnej Paczki chciałbym serdecznie podziękować za włożone wysiłki oraz zaangażowanie się w projekt Szlachetnej Paczki. Dziękuję także za tak wspaniale przygotowaną paczkę. Mogę zapewnić, że rodzina jest wielce wdzięczna, tak naprawdę otrzymana pomoc przerosła ich oczekiwania. W czasie spotkań z rodziną czułem wielką empatię względem rodziny, tym bardziej się więc cieszę, że udało się odnaleźć takich Aniołów, jak Państwo. :) Wraz z rodziną chcielibyśmy życzyć spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku. Warto pomagać :)
 
Dziękujemy! Dobrze, że Jesteś!
Zespół Szlachetnej Paczki
 


Fundacja ZOBACZ MNIE
Dziękujemy Państwu za cudowne gry, które zostały przekazane Fundacji ZOBACZ MNIE. Prezenty te trafią do dzieci z guzem mózgu oraz innymi nowotworami. Cieszymy się, że wśród nas jest tylu "Super - Mikołajów".? ?


Kiermasz świąteczny

Kiermasz świąteczny w tym roku będzie wyjątkowy, bo w formie online. Poniżej można zobaczyć prace uczniów, jakie zostały przekazane na ten szczytny cel. Całkowity dochód z akcji "Super Mikołaj" zostanie przekazany na zakup gier dla podopiecznych walczących z guzami mózgu oraz innymi nowotworami, przy współpracy z Fundacją ZOBACZ MNIE. Zakupione upominki można odebrać w świetlicy, w sali nr 1 u p. Asi, do wtorku 14.12. Wystarczy wcześniej zadzwonić i umówić się na odbiór konkretnej rzeczy. Można również przekazać uczniom pieniądze do puszki. Jednocześnie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy przekazali gry dla dzieci na tę akcję oraz upominki na kiermasz. Dziękujemy również p. Matyldzie Burszcie za pomoc w przygotowaniu prezentów na kwestę.

Prace można również obejrzeć na Facebooku szkoły:
https://www.facebook.com/100057592863521/posts/362003499062743/

  


Szanowni Państwo,

Serdecznie dziękujemy za pomoc okazaną w akcji "Szlachetna Paczka". Doceniamy każdy mały oraz duży gest dobrej woli. Dzięki Państwu osiągnęliśmy wielki sukces, którego efektem jest 27 paczek z prezentami dla potrzebującej rodziny oraz sprzęt AGD: pralka, kuchenka i lodówka.

Nasze podziękowania kierujemy do wszystkich Rodziców, Uczniów, Nauczycieli, Dyrekcji, Konserwatorów oraz do Personelu, czyli do wszystkich osób, które okazały Wielkie Serce!

Udało nam się zebrać oraz zakupić:
- żywność,
- środki czystości, pielęgnacyjne oraz kolorowe kosmetyki,
- chemię,
- odzież i obuwie,
- pościele,
- upominki,
- artykuły szkolne,
- gry, książki, maskotki,
- gadżety z Urzędu Miasta,
- talerze, garnki,
- lampki,
- bon upominkowy do CCC i Empiku.

  

DZIEŃ WOLONTARIUSZA

5 grudnia to niezwykły dzień - Dzień Wolontariusza. Dziękujemy za Waszą pomoc, za ogromne serca i dobro, jakim dzielicie się z najbardziej potrzebującymi. Dzięki Wam świat staje się lepszy, piękniejszy i bardziej wartościowy! ? ?❤


SZLACHETNA PACZKA

Dziękuję za dotychczasowe zaangażowanie w akcje wolontariatu. Przed nami kolejne wyzwanie i sprawdzian naszych Wielkich Serc. Szkoła dołączyła do akcji Szlachetna Paczka. Zachęcam do pomocy również w tej akcji. Potrzebna jest pomoc dla ubogiej rodziny: samotna matka wychowująca dwójkę dzieci i walcząca z własną niepełnosprawnością. Dochód na członka rodziny to zaledwie 238zł! Wiążą ledwo koniec z końcem...
Może uda się wspólnie kilkoma klasami zebrać potrzebną kwotę na zakup pralki oraz pozostałych niezbędnych rzeczy. Każda złotówka liczy się! :) Można wpłacać pieniądze do puszki, która będzie stać na portierni oraz angażować się w zakup mniejszych produktów, takich jak: żywność czy artykuły chemiczne (artykuły można przynosić do gabinetu Logopedy). 
Może ktoś z Państwa ma zniżki w sklepach AGD? Każda pomoc przyda się. Zbiórka trwa do 9.12 (czwartek).
Więcej informacji można uzyskać u p. Olgi Stencel. Szczegóły dot. potrzebnej rodziny można przeczytać:"Paczka dla Lwowiaka" 
Serdecznie dziękujemy Rodzicom, Uczniom oraz Nauczycielom za zaangażowanie w pomoc dla potrzebujących.  ?❤ Przy akcji "Paczka dla Lwowiaka" zostało zebranych mnóstwo potrzebnych artykułów higienicznych, żywności trwałej oraz gier i zabawek dla dzieci. Dary zostaną przekazane do Domowego Hospicjum przy Katedrze Lwowskiej, Domu Miłosierdzia dla Seniorów oraz potrzebującym rodzinom ze Lwowa. ? Dziękujemy! ☺

    

"Serce dla Kresów"

Kolejna niezwykła akcja wolontariatu, w której nasi uczniowie wzięli czynny udział. "Serce dla Kresów" to była charytatywna akcja zbierania pieniędzy w okresie Wszystkich Świętych, której celem była pomoc na rzecz zachowania polskiego dziedzictwa kulturowego, jak również udzielenie pomocy w zakresie ochrony zabytków kultury polskiej i dziedzictwa narodowego. Dziękuję bardzo za zaangażowanie Uczniom oraz ich Rodzicom, którzy dumnie wsparli całą akcję.

    DZIAŁAMY, MYŚLĄC O ZWIERZĘTACH…


Niezwykła inicjatywa Ekostraży, Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt. Oferują serce bezbronnym zwierzętom, pomagają bezinteresownie, dlatego uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji. O dary serca zadbały szczególnie dzieci klas młodszych. Swoimi działaniami zainteresowały również koleżanki i kolegów z klas starszych. Zadaniem było uzbieranie jak największej ilości rzeczy dla zwierząt, które przydadzą się im
w czasie zimy. Osobą odpowiedzialną za akcję była p. Agnieszka Radecka, wspomagana przez opiekuna wolontariatu - p. Olgę Stencel. Serdecznie dziękujemy za wszystkie dary uczniom oraz rodzicom.


  


Akcja- PODZIEL SIĘ MISIEM…

Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce pluszaków, tym samym wspierając Oddziały Dziecięce w szpitalach w całej Polsce. Misie mogą być używane, jednak w dobrym stanie i wyprane. Zbiórka trwa do 10.11. 2021r. (środa)do godz. 12:00. Pluszaki można przynosić do p. Ani Szczuraszek oraz p. Katarzyny Polowczyk.

  


"Kasztanki dla Hospicjum"


Akcja wolontariatu "Kasztanki dla Hospicjum" już za nami! Serdecznie dziękuję wszystkim Wolontariuszom oraz ich Rodzicom, a także Wychowawcom klas i Nauczycielom za takie propagowanie akcji i zbieranie wspólnie kasztanów. Dzięki tak dużemu zaangażowaniu udało nam się zebrać ogrom kasztanów, które pomogą w leczeniu dzieci z Hospicjum. Olga Stencel


   
Zachęcamy do wzięcia udziału w Akcji Wolontariatu na rzecz Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt Ekostraż Wrocław. Pomóżmy naszym małym braciom – zwierzakom przetrwać zimę. Najpotrzebniejsze rzeczy można przynosić do p. Agnieszki Radeckiej do s. 22 oraz do p. Olgi Stencel do gabinetu logopedy, do 13.10 (środa).
 
 
 
  Zapraszamy Cię do -  SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU !!!
Jeśli chcesz dołączyć do nas, zgłoś się do koordynatora zespołu, poznaj z bliska plany i pomagaj razem z innymi uczniami naszej szkoły! Liczy się … czas i chęć!
 

 Wielkie brawa i fanfary dla szkolnych WOLONTARIUSZY i KLASY 2m!
Dzięki ich wspólnej akcji nasza empatyczna szkoła adoptowała 7 – letnią TAMERĘ Z KONGA. Co to oznacza ?
Dla niej, że będzie mogła kontynuować coś co uwielbia, a sytuacja materialna dużej rodziny i trudne okoliczności w kraju w, którym się urodziła na to nie pozwala. Co to takiego?
Szkoła i możliwość nauki:)
Poznajcie naszą Tamerę:)


 

Zbieramy nakrętki! Dla ułatwienia naszej akcji pudełko na nakrętki znajduje się w holu szkoły.
 
Bardzo dziękujemy naszym Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za zaangażowanie w III edycję Akcji „Razem na Święta”.
 
PODZIĘKOWANIE ZA POMOC RODZINIE
Najserdeczniejsze Podziękowania dla Wszystkich szkolaków, którzy dla ANIOŁKOWEGO GRANIA zdecydowali się pomóc prezentem. Wsparliście wrocławską rodzinę zastępczą!!!
 
AKCJA CARITAS
NASI WOLONTARIUSZE I DARCZYŃCY ZEBRALI W ŚWIĄTECZNEJ AKCJI CARITAS WSPANIAŁE PREZENTY!
NAJ NAJ NAJBARDZIEJ DZIĘKUJEMY ZA KSIĄŻKI !
 
 
GÓRA GROSZA
UWAGA! LICZYMY … NA CIEBIE WOLONTARIUSZU! :)  
TRWA ZBIÓRKA GÓRY GROSZA!
NASZA NAJBLIŻSZA AKCJA: SORTOWANIE I PRZELICZANIE GROSZÓWEK
CZAS: START!!!