DRODZY NASI ÓSMOKLASIŚCI!

Życzymy Wam powodzenia na zbliżających się egzaminach i przypominamy o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych:

TERMINY:

• 24 maja 2022 r. (wtorek) o godzinie 9:00 – egzamin z języka polskiego,
  • 25 maja 2022 r. (środa) o godzinie 9:00 – egzamin z matematyki,
  • 26 maja 2022 r. (czwartek) o godzinie 9:00 – egzamin z języka obcego nowożytnego.

Terminy dodatkowe egzaminu ósmoklasisty:

• 13 czerwca 2022 r. (poniedziałek) o godzinie 9:00 – egzamin z języka polskiego,
  • 14 czerwca 2022 r. (wtorek) o godzinie 9:00 – egzamin z matematyki,
  • 15 czerwca 2022 r. (środa) o godzinie 9:00 – egzamin z języka obcego nowożytnego.

Ósmoklasiści podchodzący do egzaminu w maju oraz w czerwcu poznają wyniki swoich prac 1 lipca 2022 r.

TERMINY EGZAMINÓW PRÓBNYCH KLAS 8:

17, 18, 19 listopada 2021 r.

Uczniowie sprawdzą swoją wiedzę i umiejętności z:
języka polskiego
matematyki
języka obcego (angielskiego, niemieckiego lub francuskiego).

• Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.
  • Jego wynik jest brany pod uwagę przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
  • O zakwalifikowaniu kandydata do wybranej szkoły decydują przeliczone na punkty wyniki z egzaminu ósmoklasisty oraz punkty za oceny na świadectwie szkolnym i za inne osiągnięcia ucznia.

Informujemy, że na www naszej szkoły będą pojawiały się sukcesywnie niezbędne informacje o egzaminie.

Informacje Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej

PROCEDURY EGZAMINACYJNE:

Egzamin klas ósmych to  nie tylko przygotowanie uczniów, aby opanowali stres poprzez znajomość zasad, wymagań a także zdobyli niezbędne wiadomości w celu zdania go bardzo dobrze. Egzamin wymaga również dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia zgodnie z wytycznymi MEN, OKE, CKE.

Procedura przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty

Deklaracja wyboru języka

WIADOMOŚCI Z OKE/CKE:

Na stronie Centralnej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej można skorzystać z informatorów, aktualnych ogłoszeń, arkuszy egzaminacyjnych z poprzednich lat…
PRZYDATNE LINKI:

Doradcy zawodowi z Międzyszkolnego Ośrodka Wspierania Aktywności Zawodowej z Centrum Kształcenia Zawodowego zachęcają do korzystania z konsultacji indywidualnych na terenie Centrum.

W trosce o bezpieczeństwo w tym trudnym okresie pandemii, przygotowaliśmy osobne pomieszczenie i odrębne wejście do budynku. Prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwonić na numer: 71 798 67 00 wew. 141 lub 142 lub 116  w celu umówienia się z doradcą.

Warto czytać. Warto znać treść książki. Przygotowujemy się do egzaminu klas 8.

Blog świetlicy szkolnej