Szkoła Podstawowa nr 45 znajduje się na wrocławskim Sępolnie. Centralnym miejscem osiedla jest Skwer
Powstańców Warszawskich otoczony cienistymi alejkami, które stanowią ulubione miejsce spacerów i rekreacji mieszkańców osiedla.

Z inicjatywy nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 45 powstała Ścieżka Kusego, patrona naszej szkoły Janusza Kusocińskiego, wybitnego lekkoatlety, Polaka.  Chcemy wspólnie z mieszkańcami Sępolna dbać o dobre imię niezwykłego człowieka, a także propagować zdrowy, aktywny styl życia.
Ścieżka mierzy 1500 metrów i jest bezpiecznym miejscem do spacerów lub uprawiania joggingu, nordic walkingu, kolarstwa.