Zielona Gęś ( Wrocławski Festiwal Teatrów Szkolnych Zielona Gęś) kłania się i serdecznie pozdrawia. Trudny czas dla nas nauczycieli, instruktorów teatralnych, reżyserów spektakli, teatrów szkolnych. Nie mamy możliwości spotkania się z większą grupą realnie i stworzenia spektaklu, który mogłaby podziwiać publiczność.

W poprzednim roku zaplanowaliśmy edycję: Zielona Gęś w Soplicowie i nawiązanie współpracy z Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu, ale niestety pandemia pokrzyżowała nam plany i zawiesiliśmy realizację głównego zadania: Przegląd Festiwalu Zielona Gęś, a potem Gala, w ramach których zespoły teatralne miałyby możliwość wystąpienia w przestrzeni Muzeum Pana Tadeusza. Pomyśleliśmy, że może chociaż w tym roku stworzymy wirtualną namiastkę działań teatralnych (a za rok uda nam się zorganizować 18 edycję Zielonej Gęsi już w formie tradycyjnej z pięknymi spektaklami przygotowanymi przez młodych aktorów i niezwykle kreatywnych instruktorów teatralnych, nauczycieli-reżyserów) i zwracamy się do Państwa z propozycją wzięcia udziału w konkursach on-line.

Zielona Gęś 2021

Blog świetlicy szkolnej